با سرمایه گذاری در قبرس شمالی چقدر آشنایی دارید؟ در دنیای امروز، مهاجرت به آرزوی بسیاری از افرادی تبدیل شده که قصد دارند زندگی و آینده‌ی خود را جدی‌تر و بهتر بسازند. یکی از روش‌های مهم و اصلی مهاجرت به اکثریت کشورها، سرمایه گذاری در کشور مقصد است. این سرمایه گذاری باید بسته به کشور مقصد و نیازهای آن کشور، صورت بگیرد؛ تا بتوانید سرمایه گذاری سودآوری باشد.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها راه مهاجرت به قبرس شمالی، تحصیل در این کشور است. در حالی که سرمایه گذاری در این کشور بسیار پیشرفته و سهل شده است. تنها کافیست بدانید که کدام راه سرمایه گذاری برای شما مناسب‌تر است.

به طور مثال در کشور قبرس شمالی، بیشترین سرمایه گذاری‌ها در بخش مسکن و ساختمان سازی، ثبت شرکت‌ها و نمایندگی‌های بین المللی و سایر صنایع است.

بحث مسکن، به تنهایی، شامل مواردی مانند مشارکت در ساخت، خرید و فروش، اجاره و … می‌شود. در خصوص ثبت شرکت نیز، می‌توانید در زمینه‌ی ثبت شرکت جدید، خرید و یا مشارکت در یک بیزینس قدیمی با رعایت شروط قانونی، سرمایه گذاری خود را به درستی و همراه با سود مناسب، انجام دهید.

با ما همراه باشید تا به طور مفصل به بررسی شرایط، مزایا و روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی بپردازیم.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، به دلیل موقعیت قرارگیری جغرافیایی و همچنین پیشرفت‌های چشمگیری که در سال‌های اخیر داشته، مورد توجه بسیاری از اقشار از جمله، گردشگران، بازرگانان، سرمایه گذاران و دانشجویان قرار گرفته است.

به اقتضای جمعیتی که هر ساله وارد این کشور زیبا می‌شود، بیشترین فعالیت‌ها در زمینه‌ی مسکن و ساختمان سازی است. بنابراین بخش املاک و مستغلات یکی از محبوب‌ترین، آسان‌ترین و سودآورترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی شناخته شده است.

در این بخش، افراد می‌توانند در زمینه‌ی مشارکت در ساخت، خرید و فروش و اجاره‌ی املاک، فعالیت داشته باشند.

همچنین با روی آوردن سرمایه داران جهانی به این کشور فوق العاده که به سرعت در حال رشد است، نمایندگی بسیاری از برند‌های مطرح دنیا در انواع اصناف در قبرس شمالی وجود دارد. بنابراین می‌توانید کسب و کار و بیزینس خود را به صورت حرفه‌ای و قوی در این کشور دایر نمایید.

همچنین امکان مشارکت، یا خرید یک بیزینس قدیمی، به شرط رعایت کردن قوانین و مقررات مربوطه، وجود دارد.

در میان تمام روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، خرید ملک، محبوب‌ترین، آسان‌ترین و پر مزیت‌ترین روش می‌باشد.

بهتر است بدانید که با سرمایه گذاری در قبرس شمالی، حتی به صورت غیر حضوری، می‌توانید حق اقامت در این کشور را به دست آورید.

قبرس شمالی، با پایین بودن نرخ جرم و جنایت در این کشور، جزو 5 کشور امن و برتر جهان است. تمامی بانک‌هایی که در کشور ترکیه هستند، در این کشور نیز شعبه دارند.

افراد خارجی ( غیر قبرسی )، مجاز به دریافت وام مسکن در این کشور هستند. اگر در فکر سرمایه گذاری در قبرس شمالی هستید، بهتر است بدانید که سرمایه گذاری در جمهوری ترک قبرس شمالی، در زمان کوتاه 3 ساله، برای شما سودآور خواهد بود.

بخش تحصیل نیز در قبرس شمالی، بسیار پیشرفته است. دلیل آن نیز وجود دانشگاه‌های بین المللی، مجهز و پیشرفته است . کیفیت آموزش در این کشور بالا بوده و هزینه‌ی ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه اروپایی و یا آمریکایی بسیار اندک‌تر از سایر کشورهای اروپا و آمریکا است.

در نتیجه دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل، به قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند. برای اسکان این حجم از دانشجو به تنهایی و یا همراه با خانواده، نیاز به مسکن بالا رفته بنابراین منجر به بخش املاک و مستغلات نیز می‌شود.

دانشجویانی که با خرید ملک در قبرس شمالی، به تحصیلات خود ادامه می‌دهند نیز نوعی سرمایه گذاری سودآور انجام داده‌اند. بازه‌ی زمانی که سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک برای دانشجویان، سودآور می‌شود، 8 الی 10 سال است.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی، اگر متناسب با بودجه، هدف و نیازهای شما انجام بگیرد، می‌تواند بسیار سودآور و موفقیت آمیز باشد.

 

investment-in-northern-cyprus-2

سرمایه گذاری در قبرس شمالی طبق قوانین سال 2023

طبق سیاست‌های کشور قبرس شمالی، دولت این کشور قصد دارد تا در سال 2023 شرایط را طوری پیش ببرد که بیش از 2 میلیون مسافر خارجی را پذیرا باشند.

وزیر گردشگری این کشور بیان داشته که امیدوارند در برابر ارقام پذیرش مهاجر در سال 2022، در سال 2023 بهتر عمل کرده و میزان پذیرش را تا 2 میلیون مهاجر افزایش دهند.

این موضوع می‌تواند در قوانین و شایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی تاثیر مثبت گذاشته و این کار را برای سرمایه داران آسان‌تر کند.

چرا باید در قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کنیم؟

در کشور قبرس شمالی شرایط مناسی برای سرمایه‌گذاری خارجیان فراهم شده است و این مکان را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. در ادامه دلایلی که سبب انتخاب قبرس شمالی برای سرمایه‌گذاری می‌شود، بیان شده است.

 • پتانسیل رشد و افزایش قیمت

در کشور قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کردن به خصوص در بخش املاک با توسعه و تقاضای بالا همراه است و پتانسیل افزایش قیمت را دارند. بنابراین می‌توان به سودآور بودن سرمایه‌گذاری خود در این کشور امیدوار بود. 

 • شرایط سرمایه‌گذاری راحت

دولت قبرس شمالی، شرایط ساده‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی مشخص کرده است و تا انگیزه آن‌ها را فراهم کند.

 • آرام و امن بودن قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، امنیت و آرامش زیادی دارد بنابراین سرمایه‌گذاری به روش‌های مختلف در این کشور خطری نخواهد داشت.

 • سرمایه‌گذاری کم ریسک

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی با ریسک کمی همراه است زیرا این کشور از ثبات سیاسی و اقتصادی برخوردار بوده و نگرانی از بابت از بین رفتن یا کم ارزش شدن سرمایه وجود نخواهد داشت.

بهترین حوزه برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین سرمایه گذاری را انجام دهید، باید به چند عامل مهم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، توجه نمایید:

 • میزان بودجه‌ی شما برای سرمایه گذاری
 • طول مدت سرمایه گذاری
 • مدت زمان مورد نیاز برای اقامت
 • نوع اقامت دریافتی
 • هدف از سرمایه گذاری

عوامل مذکور عمومی هستند و با رعایت آن‌ها، می‌توانید بهترین نوع سرمایه گذاری را انجام دهید. البته برای سرمایه دارانی که با مبالغ بسیار بالا فعالیت می‌کنند، عوامل قابل ملاحظه برای سرمایه گذاری، متفاوت است.

اگر بودجه‌ی کمی دارید و به دنبال سرمایه گذاری‌های کم ریسک هستید، خرید ملک در قبرس شمالی و سپس استفاده از اوراق قرضه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مهم‌ترین پیشنهاد این است که قبل از هرگونه اقدامی، از یک شرکت معتبر، همراه با مشاوران خبره و وکلای حرفه‌ای، مشورت دریافت کنید.

investment-in-northern-cyprus-3

شرایط سرمایه گذاری در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، در بین کشور برتر جهان برای سرمایه گذاری سودآور شناخته شده است. به همین دلیل مودر استقبال بسیاری از افراد از جمله بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است.

در ادامه به شرایطی که برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی نیاز دارید، اشاره می‌کنیم:

 • داشتن پاسپورت معتبر ( نیازی به اخذ ویزا نیست )
 • رزومه‌ی کاری
 • تاییدیه‌ی عدم سو پیشینه
 • تاییدیه از پلیس کشوری که 6 ماه اخیر را در آن اقامت داشته‌اید.
 • فرم امضا شده برای درخواست اقامت موقت در قبرس شمالی

همچنین نیاز است که حتما نوع سرمایه گذاری، بودجه و هدف خود را نیز مشخص کنید.

روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

روش‌های سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی، زیاد هستند. ضمن اینکه به بررسی انواع روش‌ها خواهیم پرداخت، بهتر است بدانید که اگر سرمایه گذاری شما به حداکثر نرخ‌های تعیین شده توسط دولت قبرس شمالی برسد، در زمان بسیار کوتاهی می‌توانید تابعیت و پاسپورت این کشور ار دریافت نمایید.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرح زیر هستند:

 • خرید ملک و یا ساخت ملک تجاری یا مسکونی
 • ثبت شرکت و یا خرید شرکت در قبرس شمالی
 • سرمایه گذاری در بخش اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری ترکیبی

افراد سرمایه گذار باید حداقل به مدت 5 سال سرمایه‌ی خود را حفظ کرده و سپس اجازه‌ی فروش دارایی خود را خواهند داشت. البته به شرطی که ملکی برای سکونت شخصی به میزان ارزش 5 هزار یورو داشته باشند. حفظ این ملک، تا زمانی که سرمایه گذار تابعیت قبرس شمالی را به دست آورد، الزامی است.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

مشوق‌های مالیاتی سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی

علاوه‌بر موارد ذکر شده، جمهوری ترک قبرس شمالی مشوق‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها بیان شده است.

 • مالیات بر درآمد مناسب

در کشور قبرس شمالی مالیات بر درآمد به صورت تصاعدی است یعنی متناسب با میزان درآمد نرخ مالیات مشخص می‌شود. همچنین سطح نرخ مالیات 20  درصد یعنی 19500 یورو است و درصورتی که درآمد شما کمتر از این مقدار باشد، هیچ مالیات بر درآمدی پرداخت نخواهید کرد.

 • نرخ پایین مالیات بر شرکت

نرخ مالیات شرکت‌ها در قبرس شمالی، 15% است که در مقایسه با استاندارد‌های جهانی مبلغ کمی است. این نرخ مالیات سبب تشویق شرکت‌های محلی و بین‌المللی برای انجام فعالیت خود در قبرس هستند. بنابراین قبرس شمالی مقصدی مناسب برای شرکت‌هایی است که به دنبال سودآوری بیشتر و پرداخت مالیات کمتر هستند.  همچنین نرخ پایین مالیات بر شرکت سبب رشد و توسعه شرکت‌های داخلی نیز می‌شود. در نتیجه این سیاست مالیاتی باعث رشد و توسعه اقتصادی قبرس شمالی می‌شود.

 • مالیات بر ارزش افزوده

در کشور قبرس شمالی مالیات بر ارزش افزوده، 19% در نظر گرفته شده است که این نرخ مطابق با استانداردهای جهانی، مناسب و معقول است. مالیات بر ارزش افزوده برای کالاها و خدمات زیادی لحاظ می‌شود و منبع درآمد مناسبی برای قبرس شمالی است. استاندارد بودن این نرخ نشان‌دهنده رویکردی مناسب برای مالیات است و برای مصرف‌کنندگان خیلی سنگین نیست. نرخ تعیین شده برای مالیات بر ارزش افزوده بر تعهد قبرس شمالی به حفظ بازار رقابتی و منصفانه تاکید دارد.

 • مالیات بر املاک

صاحبان املاک در قبرس شمالی موظف به پرداخت مالیات هستند و مقدار آن بر اساس ارزش اموال آن‌ها که ارزیابی شده است، بستگی دارد. هرچه ملک در مناطق بهتر و پیشرفته‌تر باشد، مالیات آن نیز بیشتر خواهد بود. یکی از منابع درآمد اصلی در قبرس شمال، مالیات بر املاک است که صرف زیرساخت‌ها و بهبود و توسعه کشور می‌شود. تناسب بین ارزش دارایی‌ها و میزان مالیات حاکی از منصفانه بودن آن است.

محاسبه مالیات بر دارایی در قبرس شمالی معمولا به صورت سالانه است و توسط دولت محلی یا مقامات شهرداری تعیین می‌شود. مالیات باتوجه به نوع ملک ازجمله، مسکونی، تجاری یا کشاورزی متفاوت است.

آینده اقتصادی قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی شاهد رشد و توسعه قوی در صنعت گردشگری بوده است و سالانه توریست‌های زیادی از سراسر جهان به قبرس شمالی سفر می‌کنند. این مسئله سبب بهبود مجموعه‌ای از کسب‌وکارها و ایجاد فرصت‌های شغلی مختلف می‌شود و درنهایت این مسئله رشد و توسعه اقتصادی قبرس شمالی را به‌همراه خواهد داشت. این چشم‌انداز رشد قبرس شمالی نشان‌دهنده پتانسیل بالای این کشور برای سرمایه‌گذاری است. البته در کنار رشد و توسعه صنعت گردشگری در قبرس شمالی، این کشور در حال تلاش برای توسعه زیرساخت‌ها نیز است. بنابراین این استراتژی سبب مسیر روبه رشد اقتصادی خواهد شد و آن را به مقصدی مناسب برای سرمایه‌گذاری مطمئن، تبدیل می‌کند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی

بر طبق قانون کشور قبرس شمالی، هر فرد غیر اروپایی که که برای خود و خانواده‌ی خود در کشور قبرس شمالی یک یا دو ملک با ارزش 300 هزار یورو به علاوه‌ی مالیات و یا بیشتر خریداری نماید، واجد شرایط دریافت اقامت این کشور خواهد بود.

قبرس شمالی علاوه بر اینکه یک کشور مهاجر پذیر است، فرهنگ غنی داشته و از تمام جهاتِ امن و پایدار است. به همین دلیل جزو بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک و اقامت می‌باشد.

اقامت دائم قبرس شمالی از طریق خرید ملک

برنامه‌ی دریافت اقامت دائم قبرس شمالی از طریق خرید ملک، جزو سریع‌ترین رسیدگی‌ها در بین سایر روش‌ها می‌باشد. این بدان معناست که بر اساس تقاضانامه‌ها، در مدت 2 ماه پس از ثبت درخواست، پردازش می‌شوند.

اگر قصد دریافت اقامت دائم از این طریق را دارید، باید مراحل زیر را طی نمایید.

 • خرید ملک با ارزش 300 هزار یورو به همراه مالیات
 • ایجاد سپرده‌ی بانکی در بانک قبرسی به میزان 30 هزار یورو برای مدت 3 سال
 • داشتن درآمد 30 هزار یورو برای یک سال و به ازای هر یک از اعضای همراه خود 5 هزار یورو.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

با خرید ملک در قبرس شمالی، از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 1. امکان سفر به 160 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
 2. امکان دریافت پاسپورت و تابعیت کشور قبرس شمالی
 3. پیگیری سریع روند اقامت در 2 تا 3 ماه از تاریخ ثبت
 4. امکان ثبت شرکت و سهامدار بودن در شرکت خود
 5. زندگی در کشوری امن
 6. امکان دسترسی به بهترین امکانات آموزشی برای خود و اعضا خانواده

سرمایه گذاری در قبرس شمالیسرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قبرس شمالی

طبق قوانین کشور قبرس شمالی، چنانچه از طریق ثبت شرکت اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت قبرس شمالی کنید، به شما اقامت موقت 2 ساله اعطا می‌شود.

تا زمانی که بیمه و مالیات‌های مربوط به شرکت پرداخت شود و فعالیت آن ادامه داشته باشد، می‌توانید اقامت افراد موسس را تمدید نمایید. پس از گذشت مدتی معین، می‌توان اقامت موقت را به دائم تبدیل کرد. طبق قانون، هرگونه فعالیت اقتصادی که بخواهد در قبرس شمالی صورت بگیرد، باید در چهارچوب یک شرکت به ثبت رسیده باشد.

همچنین به دلیل جلوگیری از امکان پولشویی و یا هرگونه تخلف دیگر، تمامی حساب‌های بانکی باید تحت نظارت قرار بگیرند. در این کشور حتی اگر بخواهید یک مغازه‌ی ساده راه اندازی کنید، ابتدا باید برای آن یک شرکت ثبت شده باشد. البته امکان این وجود دارد که با استفاده از یک شرکت ثبت شده چندین غازه و بیزینس راه اندازی کرد ولی به هر حال باید در بک گراند هر فعالیتی یک شرکت ثبت شده باشد.

هزینه‌ های مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای اینکه بتوانید یک شرکت را در قبرس شمالی به ثبت برسانید باید مبلغ 120 دلار را به مدت 2 الی 3 ماه در حساب بانکی شخصی در این کشور داشته باشید. مبلغ 10 دلار نیز تا زمانی که شرکت شما در حال فعالیت است داخل حساب بانکی به صورت بلوکه شده خواهد ماند و مالک شرکت به آن دسترسی نخواهد داشت.

هزینه‌های ثبت شرکت نیز مانند هزینه‌ی امور ادرای، هزینه‌ی حسابدار و مجوزهای لازم از نهادهای مختلف جمعا حدود 7 هزار دلار می‌باشد.

انواع شرکت در قبرس شمالی

به صورت کلی 2 نوع شرکت می‌توان در قبرس شمالی ثبت کرد:

 1. شرکت تجاری
 2. شرکت خدماتی
شرکت تجاری

شرکت‌های تجاری می‌توانند به واردات، صادرات، خرید و فروش، ارائه‌ی خدمات و یا هر روش دیگری برای کسب درآمد بپردازند. در حقیقت هیچ‌گونه محدودیتی برای فعالیت ندارند.

شرکت خدماتی

شرکت‌های خدماتی فقط می‌توانند خدمات ارائه دهند. اگر خرید و فروشی در این گونه شرکت‌ها صورت گیرد، باید حتما در راستای ارائه‌ی خدمات آن‌ها باشد.

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه در قبرس شمالی

اگر قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق اوراق قرضه را دارید، باید بدانید که برای این کار لازم است که 500 هزار یورو سرمایه در نظر بگیرید. چنانچه قصد دریافت اقامت دائم قبرس شمالی را دارید، کافیست به مدت 3 سال این مبلغ را در اوراق قرضه این سهام نگه دارید. در این نوع سرمایه گذاری، در ابتدا به فرد متقاضی و خانواده‌ی او اقامت موقت و پس از 3 سال اقامت دائم اعطا می‌شود.

Investment-in-Northern-Cyprus-1

سرمایه گذاری ترکیبی

این نوع از سرمایه گذاری، به صورت ادغام شده‌ی روش‌های قبل است. بدین صورت که سرمایه گذاری در این روش باید به مبلغ 2 میلیون یورو باشد. ( این گزینه شامل مبلغ 5 هزار یوروی برای اخذ اقامت دائم نمی‌شود )

دریافت اقامت با سرمایه گذاری در قبرس شمالی

یکی از برنامه‌های رایج در قبرس شمالی، دریافت تابعیت این کشور به وسیله‌ی سرمایه گذاری است. در این روش چنانچه ارزش خالص سرمایه بالا باشد، در مدت حداقل 6 ماه می‌توان تابعیت اروپا کسب کرد. افراد می‌توانند از طریق خرید ملک و اوراق قرضه‌ی دولتی تابعیت کسب کنند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت شهروندی یک کشور اروپایی است. چنانچه به مبلغ 2 میلیون یورو در املاک و مستغلات و کمک مالی 750 یورو به صندق تحقق و توسعه‌ی دولت و همچنین 750 یورو به سازمان توسعه اراضی  داشته باشید، می‌توانید در عرض 6 ماه، شهروندی این کشور را بدست اورید.

نکته‌ی مهم:برنامه‌ی شهروندی قبرس شمالی از تاریخ اول نوامبر 2020 تا اطلاع ثانوی به تعلیق درآمده است.شما می‌توانید در حال حاضر از طریق ویزای طلای قبرس شمالی ظرف مدت 6 ماه شهروند قبرس شده و شهروند عضو اتحادیه‌ی اروپا محسوب شوید.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

یکی از سودآورترین کشورها برای سرمایه گذاری قبرس شمالی است. از پویاترین بازارهای این کشور می‌توان به بازار املاک و مستغلات اشاره کرد. این کشور مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیاری قرار گرفته است.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • پس از بحران یونان، جنب و جوش در بازار املاک و مستغلات و گردشگری در کشور قبرس شمالی بیشتر شده است.
 • هزینه‌ی زندگی در قبرس شمالی بسیار کمتر از قبرس جنوبی است. دلیل این مورد عدم حضور این کشور در اتحادیه‌ی اروپا است.
 • در قبرس شمال، مدیریت کسب و کار برای سرمایه گذاری‌های غیر مستقیم در سطح بالای کیفی قرار دارد. همین مورد ساخت و فروش آپارتمان‌ها و مشارکت در ساخت و ساز را هموار می‌کند.
 • وجود فرصت‌های سرمایه گذاری داخلی و خارجی به دلیل اقتصاد در حال رشد سریع این کشور بسیار جذاب است.
 • هتل‌های 5 ستاره با پتانسیل‌های بسیار ارزنده در سراسر قبرس به خصوص فاماگوستا و تریکومو وجود دارد.
 • امنیت به میزان قابل توجهی در قبرس شمالی بالا است و این مورد نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند.
 • سرمایه گذاران تا یک دوره‌ی 10 ساله می‌توانند وام مسکن دریافت کنند.
 • دوره‌ی بازگشت سرمایه در قبرس شمالی کوتاه است. با توجه به موقعیت مکانی چیزی در حدود 8 الی 12 سال زمان می‌برد تا سرمایه‌ی فرد سرمایه گذار به او بازگردد.
 • با سرمایه گذاری در قبرس شمالی، می‌توانید اجازه‌ی اقامت دریافت نمایید.
 • آب و هوا در تمامی فصول در این کشور معتدل و مدیترانه‌ای است.

در کنار بررسی مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی، بهتر است که معایب این مورد را نیز به دقت بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به مشکلات سرمایه گذاری در این کشور بپردازیم.

معایب سرمایه گذاری در قبرس شمالی

در کنار مزایای بسیاری که سرمایه گذاری در قبرس شمالی دارد، دانستن معایب انگشت شمار آن، می‌تواند کمک بسیاری برای تصمیم گیری دقیق‌تر به شما بکند.

از معایب زندگی در قبرس شمال و داشتن سرمایه در این کشور، می‌توان به داشتن سیستم حمل و نقل جاده‌ای ضعیف آن اشاره کرد. مورد دیگر اینکه شما تا 10 سال ابتدایی زندگی در این کشور، پاسپورت قبرسی نخواهید داشت و تنها با در دست داشتن کارت شهروندی می‌توانید زندگی کنید.

سرمایه گذاری در استان‌های  مختلف قبرس شمالی

سودآورترین مناطق برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی، فاماگوستا، کرنیا و تریکومو هستند. تریکومو بسیار پر جنب و جوش است تا حدی که به عنوان جوان‌ترین مکان در قبرس شمالی شناخته شده و به سرعت در حال رشد است.

در این منطقه، منطقه‌ی long beach بیشترین توجه را بین سرمایه گذاران به خود جلب کرده است. در این مناطق ممکن است بتوانید وام بدون بهره با بازپرداخت 48 ماهه و پیش پرداخت 30 درصدی دریافت کنید که این مورد نیز مورد توجه سرمایه داران قرار گرفته است.

لانگ بیچ دارای سواحل بینظیری است که بسیاری از گردشگران و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

فاماگوستا یک شهر بندری است و مکان ویژه‌ای برای دانشگاه و دانشجویان است. این شهر تاثیر بسیار مثبتی در اقتصاد قبرس شمالی داشته است. همچنین ساختمان‌هایی با معماری‌های جدید رد این شهر، بسیاری از سرمایه داران را مجذوب خود کرده است.

5/5 - (5 امتیاز)